O kulturze i tradycji słów kilka

O kulturze i tradycji słów kilka

Wydawać by się mogło, że szkoła jest po to, aby uczyć pewnych pojęć. Po części to prawda, bo nie raz i nie dwa w swoich książkach młodzi ludzie znajdą pojęcia, które nie tylko będą słyszeli po raz pierwszy, ale również dowiedzą się co one oznaczają. Czasem takie przypomnienie przydać się może również dorosłym, ponieważ i oni nie są świadomi wszystkiego – w szczególności, jeżeli chodzi o pojęcia z okresów edukacji szkolnej. W każdym razie w szkole nie tylko dzieci będą uczyły się pojęć, ale co najważniejsze – dowiedzą się wielu bardzo interesujących rzeczy związanych z Polską. Po co poznawać inne kraje, skoro kultura polska nie jest nam doskonale znana? Od tego właśnie są lekcje języka polskiego na których bardzo często można spotkać WSiP podręczniki, cieszące się doskonałą opinią wśród nauczycieli i rodziców oraz uczniów.

“Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 7”

Ewa Horwath i Grażyna Kiełb wspólnymi siłami stworzyły książkę dla klasy siódmej, gdzie poruszonych jest wiele zagadnień odnośnie literatury i kultury. Całość została tak opracowana, aby wzbudzić zainteresowanie wśród młodych ludzi chcących dowiedzieć się, co tak naprawdę jest cenne dla Polaków. W środku znaleźć można różnego rodzaju teksty literackie, które związane są z tematami bliskimi uczniom. Mamy tutaj dom, przyjaźń, szkołę, rodzinę. Dodatkowo podręcznik nawiązuje do lektur, jakie wszyscy uczniowie w klasie siódmej powinni poznać. W jednym podręczniku zostały zawarte niezbędne materiały, które pozwolą na poznanie odpowiedniej wiedzy zgodnie z podstawą programową. W środku znaleźć można siedem rozdziałów: Budować swoją tożsamość, Szukać drogowskazów, Nie ulegać złudzeniom, Być dla innych, Pilnować zgody, Cenić wolność, Nie tracić nadziei.

“Bliżej słowa. Język polski.Podręcznik. Klasa 8”

Ewa Horwath opracowała podręcznik dla klasy ósmej, który jest kontynuacją książki z klasy siódmej. Zazębienie materiałów sprawia, że nauka idzie o wiele sprawniej i uczniowie nie mają problemów z opanowaniem podstawowych zagadnień. W środku znaleźć można także siedem rozdziałów: Szukać odpowiedzi, Poszukiwać wzoru, Mieć czas na refleksję, Iść za głosem serca i słuchać rozumu, Bronić ideałów i godności własnej, Wyjść zwycięsko z najcięższych prób, Znaleźć swoje miejsce. Ta książka to doskonałe wsparcie dla młodych uczniów, którzy kończą szkołę podstawową i będą musieli już za chwile zmierzyć się z jednym z najpoważniejszych egzaminów w życiu – egzaminem kończącym ósmą klasę.

Szkoła freepik - pl.freepik.com